Çocuk / Ergen Terapisti

Uzm. Psk. Dan. Merve Sema Aygün

Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İngilizce)bölümünde tamamlamış olup lisans eğitimi boyunca LTC Eastbourne (İngiltere) bünyesinde yabancı dil eğitimi almakla birlikte alana dair birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev almıştır.

Hakkında

Yüksek Lisans eğitimini ise Maltepe Üniversitesi Psikoloji (Gelişim) bölümünde “Beliren Yetişkinlik Döneminde Sosyal Görünüş Kaygısı: Algılanan Anne Baba Tutumu ve Mükemmeliyetçiliğin Yordayıcı Gücü” konulu teziyle tamamlamış olup araştırmasını22.Uluslararası Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Kongresinde sunmuştur.

Psikoterapi süreçlerinde, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yöntemlerini kullanmakla beraber dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu yaşayan ya da dikkat konusunda desteğe ihtiyacı olan çocuk ve gençlere yapılandırılmış bir terapi programı olan Attantioner Dikkat Geliştirme Programı uygulamaktadır. Aynı zamanda bağlanma temelli ebeveyn danışmalığı yapmaktadır.Bunlara ek olarak uygulanan birçok test aracılığıyla gelişim takibi yapmaktadır.

Deneyimler

Uzm. Psikolojik Dan. – M. Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Uzm. Psikolojik Dan. – Harmoni Psikolojik Danışmanlık

​Stajyer Psikolojik Dan. – Marmara Koleji

​Stajyer Psikolojik Dan. – İhsan Bayrakçı İlkokulu

​Alınan Eğitimler

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (Doç. Dr. Vahdet Görmez) – Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

Uzm. Dr. Hakan Öğütlü- Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları İçin Bilişsel Davranışçı Terapi

Uzm. Dr. Süleyman Çakıroğlu- Çocuk Ergenlere Yönelik Travma Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi

Dr. Nevin Dölek- Çocuk ve Ergenler Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Uzm. Psikolojik Dan. Raşide Yılmaz – Çocuk Merkezli Oyun Terapisi / Süpervizyon

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi R. Hülya Bingöl Çağlayan- Attentioner ( DEHB’li ve Dürtüsel Çocuklara Yönelik Nöropsikolojik Tabanlı Terapi ) Uygulayıcı Eğitimi

Oya Çanak (Bağlanma Temelli Ebeveynlik Akademisi)- Bebek ve Çocuk Gelişimine Bağlanma Temelli Yaklaşım, Bebek Uykusuna Bağlanma Temelli Yaklaşım, Oral Dönemi Sonlandırırken Bağlanma Temeli Yaklaşım, Tuvalet Alışkanlığı Kazanımına Bağlanma Temelli Yaklaşım, Okul Adaptasyonuna Bağlanma Temelli Yaklaşım

Marmara Üniversitesi- Aile Danışmanlığı

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi (AGTE, MetropolitanOkul Olguluğu Testi, Frankfurter Konsantrasyon ve Dikkat Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Peabody, Porteus Labirentleri Testi, Kent E.G.Y Testi, Bender Gestalt Görsel Motor ve Algılama Testi, Goodenough-Harrıs İnsan Resmi Çizme Testi, Frostig, Kohs Küpleri ZekaÖlçeği)

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Uygulayıcı Eğitimi

MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi

CNS VitalSigns (Bilişsel Performans ve Dikkat Testleri) Uygulayıcı Eğitimi

LowranceCohen- Oyuncu Ebeveynlik

İletişime Geç

Aşağıda bulunan formu doldurarak uzmanımız ile iletişime geçebilir ve profesyonel yardım alabilirsiniz.