Yetişkin Terapisi

Yetişkin psikoterapisi 18 yaş ve üzeri bireylerle çalışılan bir alandır. Psikoterapi, bireylerin mücadele ettikleri psikolojik sorunları çözmek ve başa çıkma stratejilerini değiştirmek için uzmanla terapötik bir ilişkinin olduğu çözüm sürecidir.

“Sıkıntıları yaşamak cila makinasındaki bir kaya parçası olmaya benzer. Bir yandan diğer yana şiddetle sallanarak ezilirsiniz. Fakat dışarıya hiç olmadığınız kadar parlak ve değerli bir şekilde çıkarsınız.” Elizabeth Kubler ROSS

PSİKOTERAPİDE AMAÇ NEDİR?

Psikoterapi, birçok farklı terapötik bakış açısı aracılığıyla geçmişle bağlantı kurarak insanların yaşadıkları süreci yeniden anlamalarına ve şimdiyi yeniden inşa etmelerine yardımcı olur. Kurulan bağlantılar sayesinde insanların baş etme mekanizmaları güçleniyor, empati ve anlayış gelişiyor, benlik algısı değişiyor ve hayatın stresiyle daha sağlıklı bir şekilde baş etmek mümkün olabiliyor.

PSİKOTERAPİ NE DEĞİLDİR?

Yönlendirme, akıl verme ve tavsiye değildir. Arkadaşımızla yapılan bir sohbet veya dertleşme değildir. İlaç tedavisi değildir. Kişinin her zaman iyi hissetme hali değildir.

YETİŞKİN TERAPİSİNDE ÇALIŞILAN KONULAR

Depresyon, doğum sonrası depresyon (Postpartum), panik atak, anksiyete bozuklukları (kaygı bozuşlukları), fobiler, travma sonrası stres bozukluğu (tssb), obsesif kompulsif bozukluk (takıntılı düşünce ve davranışlar), yeme bozuklukları, psikosomatik sorunlar (psikolojik sebepli bedensel yakınmalar), kayıp ve yas, iletişim ve ilişki sorunları (sosyal, aile, arkadaş vs), öfke ve stresle baş etmekte zorluk, cinsel kimlik ve yönelim konusunda kişiyi zorlayan çevresel ve bireysel süreçleri yönetme gibi birçok konuda çalışmaktayız.

Psychology,,Mental,Health,And,People,Concept,-,Young,Woman,Patient

Sefa Ufakoğlu
Sefa Ufakoğlu
2023-09-25
eşimle beraber çift terapisi ve ayrı ayrı bireysel terapi alıyoruz 6 seans terapi aldık ve devam ediyoruz ebru hanıma ve aybüke hanıma hayatımıza şuana kadar kattıkları için teşekkür ederim
Betul Taskin
Betul Taskin
2023-09-25
Base psikolojiye referans üzerine gittik. Eşimle zor bir süreçten geçiyorduk, hem çift hemde bireysel terapiyle başladık yaklaşık 2 aydır destek alıyoruz. Gerek ekip olarak güleryüzleri ve donanımlı danışanlarımızla eşim ve ben son derece memnun kalıyoruz. Tavsiye ederim herkese ve özellikle de zor durumda bir çıkış yoluna gerek kalmadan destek almayı bilen bilinçli kişilere..
Safiye Kaya
Safiye Kaya
2023-09-19
Merve hocamla yollarımız 7 ay önce kesişti .Oğlumda kaygı ve güvenme sorunu vardı. Bir ebeveyn olarak ne yapacağımı doğal olarak bilemiyordum. Çok şükür Merve hocamla tanışma şansına sahip olduk.güler yüzlü ,sıcak kanlı ilgili bir psikolog.oglumla yapmış olduğu terapiler sonucunda bu kaygı sorununu çok şükür çözdük. Kesinlikle önerebileceğim psikolog
ebru dengiz
ebru dengiz
2023-09-15
Base Psikoloji ile internet üzerinden oğlumuz için iyi olabileceğini düşündüğümüz bir oyun terapisti ararken karşılaştık. İyiki de karşılaşmışız. Oğlumuz daha ikinci görüşmede psikolog ablasının fanı oldu. Artık tüm kreş onun M. Ablasına gideceğini ve heyecanını biliyor. Çocuklara karşı çok içten sanki aileden biri hissi yaratan ve çok modern çizgilere sahip bir psikolojik danışmanlık merkezi. Biz severek gidiyoruz ve kısa sürede çok başarılı sonuçlar aldığımızı söyleyebilirim. Hepinize çok teşekkür ederiz.
1Ozi_Atölyesi
1Ozi_Atölyesi
2023-09-15
Herkese merhabalar.Ebru hanımla birlikte yaptığımız seanslar ve paylaşımlar sonucunda hayatıma kattığı tüm pozitif değerler ve değişimler için kendisine çok teşekkür ederim.Paylasmak istediğiniz herşey için tüm samimiyetiyle yanınızda olacağına, size henüz bakamadiginiz farklı perncereler açacağına hiç şüphem yok.Buradan kendisine birkez daha teşekkür ederim. İyiki tanıdım sizi 🙏❤️
Sevgi Selvi
Sevgi Selvi
2023-08-08
Sistemi düzenli bir kurum, randevularda sıkıntı yaşamadan hizmet alabilmek benim için önemli. Aybüke hanım ile kısa sürede çok yol aldık kesinlikle tavsiye ederim.
Bedia babacanoğlu
Bedia babacanoğlu
2023-08-04
Geçen yıl çok ihtiyacım olduğu bir anda tavsiye üzerine Ebru hanımla tanışma şansım oldu.Bu gün, yakınlarıma tanıdıklarıma ya da tanımadığım ama buradaki yorumlara güvenecek insanlara kendisini tavsiye ediyor olabilmek beni mutlu ediyor. Hem bu duygu hem de ihtiyacım olduğunda Ebru hanıma ulaşabileceğimi bilmek bana güven veriyor.Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.Yüzünüz daima gülsün.
mahpeyker fesan
mahpeyker fesan
2023-08-02
Yeğenimi Merve Hanım’a getirdik çok memnun kaldık ergenlik döneminde yaşadığı sıkıntıları çözmemiz de çok yardımcı oldu kendisine ve ekibine çok teşekkür ederiz 🥰